• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/sabimercom
  • https://plus.google.com/117777972281772689178
  • http://twitter.com/sabimercom

Hızlı Erişim

  

   

Sağlık-Sen’in Yeni Genel Başkanı Semih Durmuş Oldu

Konuşmasında, “Önümüzdeki dört yılda; birliğimizi, birlikteliğimizi, kardeşliğimizi pekiştiririz, kuvvetlendiririz. Ortak akılla karar verme hasletimizi geliştiririz. Çatışmanın değil dayanışmanın zemini güçlenir. Güzel ahlak, sendikanın ve sendikacılığın temeli kabul edilir. Sendikal mücadelemizin zemini genişletilir. Örgütlenme kapasitemiz de, toplu pazarlık maharetimiz de yükselir.” Şeklinde konuşan Durmuş, Sağlık-Sen’in kuruluş tarihinin müstekbirler karşısında dirayeti kuşananların, bedeli ne olursa olsun adaletten yana olanların destanı olduğunu kaydetti.

Sağlık-Sen’i ve Sağlık-Senlileri rakiplerinden farklı kılanın ahde vefa olduğunu söyleyen Semih Durmuş, bu onurlu,  erdemli ve soylu mücadeleyi başlatanlara selam olsun. Dava için akıl ve alın teri dökenlere selam olsun. Mücadeleye el, omuz ve yürek verenlere selam olsun. Kalemini, kelamını davaya hizmet mevziisine dönüştürenlere selam olsun. Memur-Sen’in kurucu iradesi, sendikacılığın aksiyoner erdemlisi, sendikal zeminin ahlaklı bilgesi Mehmet Akif İnan’dan, Allah razı olsun. Sağlık-Sen çırasını tutuşturan kurucu genel başkanımız Ahmet Aksu’dan, Allah razı olsun. Sendikamızı yetkiyle buluşturan Onursal Genel Başkanımız Mahmut Kaçar’dan Allah razı olsun. Görevi Mahmut Kaçar’dan devralan Metin Memiş’den geçmişten bugüne genel merkezde, şubelerde, temsilciliklerde görev alan bütün Sağlık-Sen’lilerden de Allah razı olsun.” Şeklinde konuştu.

 ‘Hizmet kolunun en büyük sendikası olmanın ötesinde en dürüst ve en ahlaklı sendikası olmayı, bu sıfatlarla zirvede kalmayı önemsemeliyiz” diyen Durmuş, “Elbette güçlü olmalı ve güçlü ses çıkarmalıyız. Fakat, güce ve yüksek sese değil; rızaya, adalete ve doğru söze dayanmalıyız.  Kesinlikle böyle yapacağız ve bunu başaracağız. Sağlık Sen’imizi kazanım sendikacılığının markası yapacağız.” Şeklinde konuştu.

Yola çıkarken sendikal mücadelelerini adlandırdıkları, ‘Öze Dönüş Geleceğe Yürüyüş’ün bir kişinin, bir grubun, bir imtiyazın değil, tepeden tırnağa Sağlık-Sen teşkilatının yürüyüşü olduğunu söyleyen Semih Durmuş, “Kardeşlik ahlakıyla kuşanmış soylu ve kıymetli teşkilatım; Baharın habercisi cemre Büyük Sağlık-Sen ailesinin yüreğine de düşmüş, diriliş ve yükseliş süreci başlamıştır. Rabbim sizlerden razı olsun.” Dedi.

Genel Kurulda Divan Başkanlığı’na Halit Ortaköy, divan üyeliklerine ise Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçınyayla, Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Cebrail Yakışır, Bayındır Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Şimşek, Memur-Sen Genel Merkez Avukatı Ahmet Günenç seçildi.

Sağlık-Sen’in yeni yönetim kurulu şu şekilde oluştu:

Genel Başkan: Semih Durmuş
Genel Başkan Vekili: Durali Baki 
Genel Başkan Yardımcısı: (Teşkilat) İdris Baykan
Genel Başkan Yardımcısı: (Mali) Mahmut Faruk Doğan
Genel Başkan Yardımcısı: (Basın-İletişim) Şemsettin Karadoğan
Genel Başkan Yardımcısı: (Mevzuat ve Toplu Sözleşme) Yusuf Dural
Genel Başkan Yardımcısı: (Eğitim ve Sosyal İşler) Abdülaziz ArslanPaylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
21 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın