• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/sabimercom
  • https://plus.google.com/117777972281772689178
  • http://twitter.com/sabimercom

Hızlı Erişim

  

   

20 aydır görevine iade edilmeyen isim Diyanet'e sordu: Bedduam kabul olur mu?

FETÖ’cü olduğu iddiasıyla Çanakkale Ayvacık’ta memuriyetten atılan ancak daha sonra  FETÖ’cü olmadığını kanıtlamasına rağmen 20  aydır görevine iade edilmeyen Turgay Karakoç, e-devletin yeni hizmetine başvurup Diyanet İşleri Başkanlığı’na üç soru sordu.


Karakoç, “Bir memurun FETÖ’cü olmadığını bile bile, o memura FETÖ’cü diye alenin iftira atıp ihraç ettirerek işinden atılmasını sağlamanın dinimizde yeri ve cezası nedir? İftirayla memuriyetten atılan kişi, kendini belgelerle suçsuz olduğunu kanıtlamasına rağmen 20 aydır görevine iade etmemek  caiz midir? Göreve iade etmeyen  yetkililerin sorumluluğu var mıdır? Bu durumdaki iftiraya uğrayan kişinin beddua etme hakkı  var mıdır? Bedduası kabul olur mu?” sorularını Diyanet İşleri Başkanlığı’na e-devlet üzerinden yöneltti.


Diğer yandan, konuyu sosyal  medya hesabından da takipçileriyle paylaşan Turgay Karakoç “e-devlet'te yeni bir hizmet başlamış. Ben de faydalanayım istedim ve hemen kaydımı oluşturdum. Diyanet İşleri Başkanlığı'na sorularımı sordum. Verilecek cevaba göre açıklamalarım olacak” dedi.

Karakoç, bir süre sonra Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yanıtını da paylaştı. Diyanet yanıtında, "Üçüncü kişileri de ilgilendiren konularda, tek kişinin beyanına göre cevap verilmemektedir. Siyasi içerikli sorulara da cevap verilmemektedir"ifadeleri paylaşıldı.


İşte o soru ve yanıt:
Kaynak; ODATV

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
1372 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın