• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/sabimercom
  • https://plus.google.com/117777972281772689178
  • http://twitter.com/sabimercom

Hızlı Erişim

  

   

Masumların ihracına sebep olan eski kaymakam ihraç edildi

Fetöcü olmadığı halde, Çanakkale Ayvacık Devlet Hastanesi yöneticilerinin iftirasıyla memuriyetten ihraç edilen Sağlık Personeli Mehmet Turgay KARAKOÇ, Fetö soruşturmalarını kasıtlı olarak sulandıranların cezalandırılmadığını belirterek şunları bildirdi;


"Bu eski Kaymakamın fetöcü olduğu kesinleşti ki 12 ay boyunca açıkta kaldı, bu süre zarfında araştırma yapıldı, Kaymakam olduğu için referansları sorgulandı nihayetinde üzeri çizildi. Sonuçta benim gibi sıradan memur değil ki husumet ve iftirayla tek kalemde ihraç edilemez! Şimdi soruyorum; 

 

-Bu Kaymakam FETÖcü ise Kaymakam ile birlikte hareket edip, ASILSIZ fetö ihbarı yapan Ayvacık Devlet Hastanesi yöneticileri NECİ? Bu iftiracılara neden hala İŞLEM YAPILMIYOR?

-Fetö/pdy kapsamında İhraç edilen eski Kaymakamı şikayet etmeme rağmen Çanakkale Valiliği neden 3 kere soruşturma izni neden VERMEDİ? O zaman valilik kime hizmet etmiş oluyor?

-Eski Kaymakam ile birlikte hareket edip, hakkımda ASILSIZ FETÖ İHBARI YAPTIĞI KESİNLEŞEN dönemin Ayvacık Devlet Hastanesi yöneticilerine NEDEN İŞLEM YAPILMIYOR? 17 aydır Kim koruyor bu şahısları?

-Beni 15 TEMMUZ 2016'dan önce! 'memuriyetten edeceği' ve 'öldüreceği' yönünde TEHDİT eden ve bu yüzden 6 ay hapis cezası alan eski Çanakkale Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri T.S. hakkında neden fetö soruşturması başlatılmaz?

-Tüm bu olaylara ve suçsuz olduğumu belgelerle ispatlamış olmama rağmen 17 aydır NEDEN GÖREVİME İADE EDİLMİYORUM?!!!

Allah büyük, ben nefes aldıkça bunların üstesinden gelirim de, siz bu yaşattıklarınızın hesabını nasıl vereceksiniz?" dedi.
KARAR GAZETESİ'nin Haberi;


Çanakkale’de FETÖ soruşturması kapsamında örgütün sendikası diye Aktif Sağlık-Sen yöneticisi Turgay Karakoç’u meslekten atan Ayvacık Kaymakamı paralel çeteden ihraç edildi. Eski Kaymakam Salih Gelgeç en son Gaziantep Valiliği Hukuk Müşaviri olarak görev yapıyordu.

KENAN BUTAKIN / HABER MERKEZİ

15 Temmuz’dan sonra FETÖ soruşturmalarını yürüten bazı yargı mensupları ve idarecilerin de örgüt üyesi oldukları iddiasıyla açığa alınmalarına benzer bir olay da Çanakkale’de yaşandı. Üyesi olduğu sendika FETÖ bağlantılı Aktif Eğitim-Sen ile karıştırılan ve ihraç edilen laboratuvar teknisyeni Turgay Karakoç’u görevden uzaklaştıran eski Ayvacık Kaymakamı Salih Gelgeç, KHK ile ihraç edildi.

FETÖ’nün darbe girişiminden sonra ihraçlarla ilgili çalışma yürüten Olağanüstü Hal İşlemleri Komisyonu’na (OHAL) dikkat çeken dosyalar da iletiliyor. Bu dosyalardan biri de Çanakkale’de Ayvacık Devlet Hastanesi’nde görevliyken ihraç edilen laboratuvar teknisyeni Mehmet Turgay Karakoç hakkında oldu. 15 Temmuz’dan kısa süre sonra Karakoç için yazılan görevden uzaklaştırma yazısında, “Bir dönem örgüte yakınlığı ile bilinen Aktif Sağlık-Sen Çanakkale il başkanlığı yaptığı bilinmektedir” denildi. Ancak Aktif Sağlık-Sen’in örgütün sendikası Aktif Eğitim-Sen ile karıştırıldığı ortaya çıktı. Aktif Sağlık-Sen’in de isim benzerliğindeki tartışmadan sonra Kamu Sağlık-Sen olarak ismini değiştirdiği ve halen çalışmalarına devam ettiği açıklandı.

Karakoç’un görevden uzaklaştırma yazısında ayrıca milli irade, hükümet ve devlet aleyhinde söylemleri olduğu ve kalkışma gecesi de sosyal medya hesaplarının kapattığı iddiası yer aldı. Karakoç ise iddiaların ardından örgütle hiçbir ilgisi olmadığını belirterek ederek suç duyursunda bulundu. Ardından da CİMER’e, BİMER’e, Çanakkale Valiliği’ne ve son olarak OHAL Komisyonu’na başvurdu. Göreve iadesini beklediğini söyleyen Karakoç’un açığa alınması ile ilgili Çanakkale Valiliği de inceleme başlatmıştı. Tartışılan ihraçla ilgili önceki gün de farklı bir gelişme yaşandı. Karakoç’un uzaklaştırma kararında imzası olan Ayvacık eski Kaymakamı Salih Gelgeç’in Pazar günü yayınlanan 695 nolu son KHK ile ihraç edildiği ortaya çıktı. Gelgeç’in bir süre önce açığa alındığı ve son olarak hukuk müşaviri olarak Gaziantep Valiliği’nde görev yaptığı öğrenildi.

Kaynak; Karar Gazetesi.

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
2011 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın