• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/sabimercom
  • https://plus.google.com/117777972281772689178
  • http://twitter.com/sabimercom

Hızlı Erişim

  

   

Başbakan'dan Asgari Ücret ve Taşeron Açıklaması
Başbakan Binali Yıldırım Bangladeş ziyareti öncesi Esenboğa Havalimanı'nda gazetecilere açıklamalarda bulundu...

Başbakan Binali Yıldırım, Bangladeş ziyareti öncesi havalimanında asgari ücret ve taşerona kadro konularında önemli açıklamalarda bulundu.

ASGARİ ÜCRET: "Asgari ücret yeni sene girmeden önce işçi-işveren ve hükümet ilgili bakanlığımız arasında yapılan müzakerelerle belirleniyor. bu noktada TÜRK-İŞ teklifini sundu, DİSK de teklifini sunacak daha sonra taraflar bir araya gelecekler, en uygun şekilde tarafları bakanlığımız bir araya getirecek. En iyi şartlardan ne gerekiyorsa bu rakam üzerinde mutabakata varılacak. Hükümetimiz yıllardan beri çalışanımıza asla enflasyonun altında bir ücret vermemiştir. Bu sefer de aynı şekilde makul olan, ülkenin şartlarını da dikkate alarak en uygun şekilde sonuçlandıracak." 

TAŞERONA KADRODA YENİ DÜZENLEME: "Taşeronların devlette daimi kadroya alınması ile ilgili çalışmalar tamamlanma aşamasına geldi. Biz henüz daha içeriği nedir, kimler vardır, böyle bir açıklama yapmış değiliz. Birkaç gün sonra mesele net olarak ortaya çıkacaktır. Onun için şu anda söylenenlere itibar etmeyin." Dedi.


Çalışma Bakanı'nın daha önce sayı vererek 850 bin taşeron işçinin kadroya alınacağı yönünde açıklama yapmıştı.

Başbakanın bugünkü açıklaması ise Çalışma Bakanı'nın yaptığı açıklamayı boşa çıkarır niteliktedir. Taşeron işçiler kime neye inanacağını şaşırmış durumda ve yılan hikayesine dönen kadro meselesinin biran önce çözüme kavuşmasını beklemektedir.www.sabimer.com
Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
420 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın