• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/sabimercom
  • https://plus.google.com/117777972281772689178
  • http://twitter.com/sabimercom

Hızlı Erişim

  

   

Çanakkale Sağlık-Sen'e Kayyum Atandı!
Çanakkale'de, sendika seçim sürecinin üyelerden gizlenerek demokratik hakkın engellendiği iddiasıyla Memur-Sen'e bağlı Sağlık-Sen Şubesine, açılan dava sonucunda, Çanakkale İş Mahkemesi'nce "kayyum atanmasına ve seçimlerin kayyum marifeti ile yapılmasına" karar verildi. İş Mahkemesi kararında Sağlık-Sen'e kayyum olarak, 2004 ve 2009 yerel seçimlerinde AKP adayı olarak seçimlere giren Avukat Murat Efe'nin atandığı öğrenildi. 

Memur-Sen’e bağlı Sağlık-Sen Çanakkale Şubesi yönetimince yapılan 10 Kasım 2016 tarihli delege seçimleri mahkemelik oldu. “Seçim sürecini bilinçli ve kasti olarak üyelerden gizlendiği, Sağlık-Sen üyelerinin seçilme hakkı olan demokratik haklarının engellendiği” iddiaları ile açılan davanın duruşması 3 Kasım tarihinde yapıldı. Çanakkale İş Mahkemesi’nde görülen davada, delege seçiminin iptalini ve kayyum nezaretinde yeni bir seçim yapılmasını talep eden davacı tarafın davası kabul edildi.

 

Kayyuma tanıdık avukat

İş Mahkemesi kararında Sağlık-Sen'e kayyum olarak, 2004 ve 2009 yerel seçimlerinde AKP adayı olarak seçimlere giren Avukat Murat Efe'nin atandığı öğrenildi. 

Çanakkale İş Mahkemesi’nde görülen dava sonucunda; “Davanın kabulü ile Sağlık Sen Çanakkale Şubesi’nin 10 Kasım 2016 tarihinde yapılan delege seçiminin iptaline, sendikalar kanununun 53’üncü maddesi ve 12’nci maddesi gereğince davalı Sağlık-Sen Çanakkale Şubesi yönetim kuruluna işten el çektirilmesine” karar verildi. İş Mahkemesi kararında el çektirilen yönetim yerine kayyum atanması kararı ise; “Sağlık-Sen Çanakkale Şubesi’nde genel kurulu, kanun ve tüzük hükümleri gereğince en kısa zamanda toplamak ve yönetim kurulu seçilinceye kadar cari işlemleri yürütmek üzere Çanakkale Barosu Avukatlarından Avukat Murat Efe’nin kayyum olarak atanmasına” ifadeleri ile açıklandı. Kararda ayrıca, davalı tarafından Bursa Bölge Adliye Mahkemesi’nde istinaf yolunun açık olduğu kararına hükmedildi.


Kaynak: Çanakkale Olay Gazetesi 7 Kasım 2017
http://www.canakkaleolay.com/Kayyum-atandi-40957
Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
1177 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın