• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/sabimercom
  • https://plus.google.com/117777972281772689178
  • http://twitter.com/sabimercom

Hızlı Erişim

  

   

Re'sen Atamaların İPTALİ İçin Sağlık-Sen Bakanlığa Başvurdu

Sağlık-Sen Genel Merkezi konuyla ilgili aşağıdaki basın açıklamasını yayınlayarak, web sayfalarından yayınladıkları başvuru dilekçesiyle hem SAĞLIK BAKANLIĞI'NA hem de HALK SAĞLIĞI KURUMU'NA resen yapılan atamaların İPTAL EDİLMESİ İÇİN resmi olarak başvurduğunu duyurdu.


Evde sağlık hizmetlerinde görev yapan çalışanların ve Halk Sağlığı Müdürlüklerinde görev yapmakta olan PDC fazlası personellerin re’sen atamaları Kamu Hastaneleri Kurumu’na yapıldı.

Öncelikle bu keyfi atama ile ilgili Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı yanlıştan dönmesi gerektiğini ifade ediyoruz. Herhangi bir duyuru yapılmadan gerçekleştirilen bu atamalar sağlık çalışanlarını mağdur etmiştir.

Hem Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği hem de Sağlık Personelinin İl İçi Yer Değiştirme Usul ve Esaslarına İlişkin Yönerge gereği, sağlık birimlerinin devri ve PDC fazlası gibi durumlarda resen atamalar öncelikle personelin görev yaptığı kurum içerisinde yapılmalı ve ilgili personelin tercihi alınmalıdır.

Sendikamız tarafından Sağlık Bakanlığı’na ve Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı’na da iptal talebimizi içeren dilekçeyi de ilettik. Üyelerimiz adına bu yanlış kararla ilgili her türlü hukuki desteği vereceğimizin bilinmesini isteriz. 

Bu atamaların iptali için Sağlık-Sen olarak konunun takipçisi olacağız! 


 

 Kaynak; Sağlık-Sen
http://www.sagliksen.org.tr/haber/4063/saglik-bakanligi-resen-atamalardaki-keyfilige-son-vermelidir

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv      3233 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın