• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/sabimercom
  • https://plus.google.com/117777972281772689178
  • http://twitter.com/sabimercom

Hızlı Erişim

  

   

Kahveci: Bu Kaçıncı, Artık Yeter!
Rutinleşerek, sistematik bir hale gelen ve vatandaşın adeta sağlık hizmetini istediği gibi almak için başvuru yoluna dönüşen sağlıkta şiddet çığırından çıkmış ve katlanılamaz bir hale gelmiştir.

Son olarak Şanlıurfa Şube Başkan Yardımcımız Dr.Yusuf Eryazgan muayene için gelen vatandaş tarafından görevi başında antibiyotik yazmadın diye darp edildi. Şube Başkan Yardımcımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum.

Sağlık Bakanına çağrıda bulunuyorum; Sağlıkta şiddetin önüne geçilmesi için acil bir eylem planı hayata geçirilmelidir. Sağlık çalışanlarına şiddet uygulayanlara karşı sözle kınayarak veya karşılarında beni bulur demek yerine tutuklu yargılamanın istisnasız uygulanması, ağır ve caydırıcı cezalandırma için gerekli düzenlemelerin yapılması için çaba sarf edilmelidir.

Bir an önce sağlık kurum ve kuruluşlarında gerekli önlemler alınmalıdır. Bu konuda duyarlı olunmalı, çalışanlara yapılacak bu tür saldırıların önüne geçmek ve bu saldırıları engellemek için gerekli önlem ve tedbirler alınmalıdır.

Şube Başkan yardımcımız Dr. Yusuf Eryazgan’a bir kez daha geçmiş olsun diyor, şiddet uygulayan insanlıktan çıkmış sahsında en ağır cezayı almasını temenni ediyorum.

Önder KAHVECİ
Türk Sağlık Sen Genel Başkan

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv      395 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın