• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/sabimercom
  • https://plus.google.com/117777972281772689178
  • http://twitter.com/sabimercom

Hızlı Erişim

  

   

Sağlıkta 405 kişi göreve iade edildi (Açığa Alınanlardan)

10-14 Ekim 2016 tarihleri arasında 240'ı Türkiye Kamu Hastanelerinden kalanı ( 165-170) İl Sağlık Müdürlükleri ve Halk Sağlığı Müdürlüklerinden olmak üzere 405 sağlık çalışanı göreve iade edildi.

Daha önceki yaklaşık bin civarında kişi göreve edilmiş olup 14 Ekim itibariyle FETÖ kapsamında açığa alınan 8 bin civarında sağlıkçının bin 400'ü iade edildi. İadelerin büyük bölümü bakanlıkça yapılırken bir kısmıda illerde Valilikçe yapıldı. İadelerin önümüzdeki haftada da devam edeceği bilgisi alındı. Bu arada 2 bin kişilik yeni  ihraç edilecek listesine şuan açıkta olmayan küçük bir grubun daha eklenebileceği değerlendirilmektedir. Yani açığa almadan direk ihraç. Bunu PKK kapsamında yapılan soruşturma içinde yapacaklar.  

İadeler PBS den kontrol edilebilir. PBS' de  '' Açığa Alma Sonrası Göreve İade'' -  '' Göreve İade '' yazmaktadır. PBS'ye E- Devlet üzerinden de girilebilmektedir.

- PBS GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN
- E- DEVLET GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN

Savcılıklarda yürütülen soruşturmalar kapsamında yeni yeni delil ve belgelere ulaşılması ve ifadeler sonucunda  yeni gözaltı ve sayı azda olsa  yeni açığa almalar  yapılmakta.

Kaynak; Personelsağlıkhaber.net

  
486 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın