• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/sabimercom
  • https://plus.google.com/117777972281772689178
  • http://twitter.com/sabimercom

Hızlı Erişim

  

   

Genel Sekreterden Üyemize Ağır TEHDİT!

Değerli Basın Mensupları;

Türk Sağlık Sen Çanakkale Şubesi olarak bugüne kadar çalışanın, hakkın ve haklının yanında olmaya çalıştık. Bundan sonrada bu duruşumuzdan vazgeçmeyeceğimizi buradan tüm kamuoyuna duyurmak istiyorum. Son zamanlarda üyelerimize baskı yapıldığını üye olmayanların tayininin yapılmayacağını servisinin değiştirileceğini keyfi geçici  görevlerle sürüleceği   şeklinde tehdit edildiklerini   zaman  zaman basın yoluyla   kamuoyuna duyurmaya çalıştık.

                Özellikle Ayvacık Devlet Hastanesinde yaşananlar artık ciddi sıkıntılara sebebiyet vermektedir. Üyelerimize yapılan baskı ve tehditler artık bardağı taşırmıştır. Hastane idaresinin eksik yanlış ve taraflı uygulamaları çalışanları mutsuz ve huzursuz etmeye devam etmektedir. Aylardır basın yoluyla yaptığımız uyarıları dikkate almayan idare ve genel sekreterlik baskı ve tahditlerle dolu uygulamalara devam etmektedirler. Gasp edilen, hakkı için, dilekçeyi dahi almayarak suç işleyen idare bunu uygulayan personel hakkında yasal işlem yapmak yerine dilekçeyi verenler hakkında işlem yapmayı ve cezalandırmayı uygun görmüştür. Genel Sekreterlikte yapılan yanlış uygulamalara taraf olarak idareye arkasında durduğu konusunda mesaj vermiştir.Dilekçe verenlere soruşturma açmış, ceza vermiş ve geçici görevle kurumdan uzaklaştırmıştır. Hastalanarak rapor alan çalışanların raporlarının usulsüz verildiği gerekçesiyle hakem hastanelere göndermiştir.

                Bununla da yetinmeyen Sayın Genel Sekreter şahsımı arayarak rapor alan çalışanların raporlarının geçersiz olduğunu gelip çalışmaları gerektiğini aksi takdirde memuriyetlerini yakacağı konusunda tehdit etmekten de geri durmamıştır. Hatta daha öteye gidip, sürmekle tehdit etmekle kalmamış uygulayarak hayata da geçirmiştir.

                Yapmış olduğumuz basın açıklamasında da belirttiğimiz üzere 4 kişinin bulunduğu laboratuardan keyfi olarak görevlendirme yapmak suretiyle laboratuarın kapanmasına sebep olmuştur. Yaptığı yanlış ve keyfi görevlendirmenin sebebi olarak da üyelerimizi sorumlu tutmuş ve şahsımı tekrar aramak suretiyle görevinin dışında uygulamalar yaparım demek suretiyle tehdit etmiştir. Bundan sonra üyelerimizin can güvenliği ortadan kalkmış ve iş amacını aşmıştır.

                Sayın Genel Sekretere buradan sormak istiyorum. Üyelerimize yapılan baskı ve tehditleri Biz Sendika Başkalarına ileten üyelerimizi geçip ,temsil noktasındaki anlayışa arayarak tehdit hakkını nereden bulmaktasınız?Bu yetki size kim veya kimler tarafından verilmektedir?Siz bir Kurumun Yöneticisisiniz,tehdit mercii değilsiniz. Böyle bir hakkınızın olmadığını bilmelisiniz. Bu yapılan tehditlere istinaden üyemiz, Genel Sekreter hakkında suç duyurusu yapmak suretiyle Savcılık Makamına  müracaat etmiş ve yasal hakkını kullanmıştır. İnsan hayatı her şeyden daha değerlidir. Biz de üzerimize düşeni yapacağımızı ve gerekli ifadeyi vereceğimizi ve her zaman üyelerimizin haklarını korumak için gerekeni yapacağımızı buradan kamuoyuna bildirmek istiyorum.


Turan ÇAVDAR

Türk Sağlık Sen 

Çanakkale Şube Başkanı

  
17328 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın