• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/sabimercom
  • https://plus.google.com/117777972281772689178
  • http://twitter.com/sabimercom

Hızlı Erişim

  

   

Mahkeme Kınama Cezasını İptal Etti

Sağlık çalışanlarına liyakatsiz idareciler tarafından uygulanan mobbing ve kanunsuz işlemlerin son zamanlarda arttığını hepimiz biliyoruz. Kanun tanımayan yöneticilere karşı Aktif Sağlık-Sen olarak her zaman kanunu öğretmeye her koşulda hazırız.

Konya ilinde bazı yöneticilerin tarafıma uyguladığı mobbing sonucunda açılan soruşturmalar, verilmeye çalışılan kınama cezaları, sürgünler için adli ve yargı yollarına başvurularım tek tek sonuç vermektedir.

Konya Çumra Devlet Hastanesi Başhekimliği tarafından verilen kınama cezası ve sonrasında itirazımı reddeden Konya İl Disiplin Kurulu kararının İPTAL edildiği Konya 1. İdare Mahkemesi’nin 2014/1368 sayılı Mahkeme Kararını kamuoyuna sunmaktan gurur duyuyorum.

Kanunları hiçe sayarak mobbing uygulamayı adet haline getiren idarecilere en güzel dersi mahkeme kararıyla vermiştir. Bu karar sonrasında tazminat davası açılacak olup, hukuksuz olarak verilmeye çalışılan kınama cezasında imzası olan yöneticilere tek tek tazminatın rücu ettirilmesi istenilecektir. Anayasaya, kanunlara ve yönetmeliğe uymayan idarecilerden daima hesap soracağız.

Aktif Sağlık-Sen olarak baskı gören sağlık personelinin sonuna kadar yanında olduğumuzun herkes tarafından bilinmesini ister, Sağlık Bakanlığı’nın liyakatsiz ve koltuklarını keyfi olarak kullanan yöneticilerini gözden geçirmeleri gerektiğini kamuoyuna saygıyla bildiririz.

  

Aktif Sağlık-Sen

Şube Başkanı

Turgay KARAKOÇ


Kınama Cezası İPTAL Kararı sabimer.com
Kınama Cezası İPTAL Kararı sabimer.com

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
8933 kez okundu

Yorumlar

Mobbing     12/02/2015 10:30

Ben de Cerrahpaşa'dan sorumluluk terfisini bırakarak, becayişle (Serap İleri ile) memleketime Denizli'ye ev aldığım için döndüm.(2009 Ocak'ta)2011'in başında Pamukkale Üniversitesi Tıp Fak. Hast.yeni hastane açıldı her yer boş olmasına rağmen karşılığını vermediler.Mobbinge maruz kaldım.6 yıl oldu şimdi ben de mahkemeye vereceğim.
Misafir -