• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/sabimercom
  • https://plus.google.com/117777972281772689178
  • http://twitter.com/sabimercom

Hızlı Erişim

  

   

Yıllık 475 TL Promosyon Kazanç mı? Rezillik mi?
İlk etapta 200 bin personeli kapsayan ve mevcut promosyon anlaşmaları bittikten sonra 81 ilde bulunan 88 Kamu Hastaneleri Birliğinde çalışan tüm sağlık personeli için geçerli olan promosyon anlaşması imzalandı.SABİMER.com olarak değerlendirmemiz ;

Promosyon ihalesine devletin resmi kurumu olan TKHK çıkmasına rağmen, anlaşmayı üstlenen malum yetkili sendika yıllık 475 TL'yi reklam aracı olarak kullanarak bir kazanç gibi yansıtmakta ve bu rakamın düşüklüğünden bahsetmemektedir.

Geçmiş tarihlerde 50-60 çalışanı olan küçük ilçe hastaneleri bile 2 yıllık 950-1000 TL'ye promosyon anlaşması imzalarken, 500 bin çalışanı olan bir kurum
yıllık kişi başı 475 TL  promosyon anlaşması çok komik kalmıştır.

Sendikacılık ve kazanım olarak yansıtılan 475 TL, daha önce yapılan promosyon anlaşmaları düşünüldüğünde sağlık personeli için büyük bir kayıptır.

Yapılan promosyon anlaşmasına itiraz edilip edilmeyeceği merak konusu olup, ilgili taraflar ve sendikalardan gelecek olan açıklamaları sabimer.com olarak yayınlayacağımızı bildirmek isteriz.


-DUYURU-

Kamu Hastane Birliklerine

22/12/2014 tarihinde Kurumumuz Turkuaz Toplantı Salonunda yapılan, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu merkez ve taşra personeli “Maaş Ödemeleri ve Diğer Bankacılık Hizmetleri ile Banka Promosyonu İhalesinin” Kapalı Zarf oturumuna toplam 5 (beş) banka teklif mektubu vererek katılmıştır.

Tekliflerin komisyon tarafından değerlendirilmesi

nden sonra, geçerli teklif veren üç banka ile yapılan açık artırma sonucunda, maaş ödeme ve diğer bankacılık hizmetlerinin verilmesi yanında personele yapılacak promosyon ödemesinde ekonomik açıdan en avantajlı teklifi ‘5 yıl süreyle yıllık kişi başı 475,00-TLile Ziraat Bankası, vermiştir.

İhale Komisyonunca ekonomik açıdan en avantajlı teklifi veren

Ziraat Bankası ile protokol (sözleşme) imzalanmasına karar verilmiştir.

29/12/2014

Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı

SABİMER.com

(Bu haber sadece www.sabimer.com adresinde bulunmaktadır.)

Bu haberin tüm hakları sabimer.com'a aittir. "www.sabimer.com" biçiminde bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yada link verilmeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©

  
3765 kez okundu

Yorumlar

Rezillik     02/01/2015 09:35

Tabiki de rezillik bu. biz yıllık 650 tl alıyoruz zaten!
Misafir -