• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/sabimercom
  • https://plus.google.com/117777972281772689178
  • http://twitter.com/sabimercom

Hızlı Erişim

  

   

Başhekimi ve Genel Sekreterliği Şikayet Eden Personel Sürgün Edildi
Başhekimi ve Genel Sekreterliği Sağlık Bakanlığına Şikayet Eden Personel Sürgün Edildi.

Konya iline bağlı ve Konya Merkeze 50 km uzaklıkta olan Çumra Devlet Hastanesi'nde çalışan bir sağlık personeli kendisine uyguladığı mobbing ve keyfi uygulamaları BİMER'e şikayet etmiştir.

Şikayet sonrasında Konya İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'nden gelen cevapta başhekimliğin uygulamalarını görmezden gelerek uygulamaların normal olduğu yönünde cevap verilir.

BİMER'den sonuç alamayan sağlık personeli maruz kaldığı mobbing ve keyfi uygulamaları kaleme alarak 27.05.2013 tarihinde Sağlık Bakanlığı'na dilekçe ile şikayet eder.

Sağlık Bakanlığı TKHK Denetim Hizmetleri Daire Başkanlığı - İnceleme ve Soruşturma Birimi şikayet üzerine konuyu incelemek üzere Konya Valiliği'ne göndermiştir.

Buraya kadar uygulanan prosedür normal olarak görünse de bundan sonra gerçekleşen olaylar karmaşayı ve yapılan uygunsuz işlemleri gözler önüne serecektir.

Konya Valiliği topu Konya Genel Sekreterliği'ne atıp, Genel Sekreterlik yetkilileri de şikayet edilmesine rağmen Sekreterliğe bağlı Konya Beyhekim Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısını Muhakkik olarak belirleyerek inceleme başlamış olur. Şikayetde isimleri geçen kişiler ifadelerini verdikten sonra inceleme bitirilir.

İnceleme ve soruşturma sonucu nedense Konya İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'ne gönderilir. Ve bu fırsatı değerlendiren Genel Sekreterlik, şikayet eden sağlık personeline ceza vermek için Konya Merkeze 140 km uzaklıkta bulunan Hadim Devlet Hastanesine Tayin Edilmiştir.

Birincisi Sağlık Bakanlığı'ndan habersiz bu şekilde bir tayin nasıl yapılır?

İkincisi inceleme için Genel Sekreterliğin altında görev yapan bir hastane yöneticisi nasıl muhakkik olabiliyor?

Üçüncüsü personel Genel Sekreterliği de şikayet ettiği halde inceleme sonucu nasıl Genel Sekreterliğe gönderiliyor?

Dördüncüsü suçu olamayan bir sağlık personeli sadece şikayet ve dilekçe hakkını kullandığı için ceza olarak yapılan bu tayin neyin nesi?

Sağlık Personeline uygulanan mobbing, keyfi uygulamalar ve sonucunda yapılan adaletsiz ve hukuk dışı tayinin durdurularak mağduriyetin giderilmesini yetkililerden bekliyoruz.

Sendikalardan ve yetkililerden sitemize gelecek olan açıklamaları yayınlayacağımızın bilinmesini isteriz.


SABİMER.com

SHA-Y10

(Bu haber sadece www.sabimer.com adresinde bulunmaktadır.)

Bu haberin tüm hakları sabimer.com'a aittir. "www.sabimer.com" biçiminde bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
30006 kez okundu

Yorumlar

     13/12/2016 04:35

2 yildir calistigim hastanede mobbinge maruz kalmaktayim.denemedigim yol basvurmadigim mevkii kalmadi.dayin varsa sorun cozuluyor.meclisten bi dayin olacakmis bu devirde.bunu soyleyen de amirim
Misafir -

     21/10/2016 05:02

KONYADA KENDİNİ SULTAN SANA NLAR VAR SES ÇIKAR PAÇAVRAYA BENZETİRLER
Misafir -

     25/04/2016 16:38

sürgün edilen personel dava açsada yapılacak hiç bir şey yok en büyük mahkeme insanın vijdanıdır. Zulmeden zalimleri Allahın adaletine havale edin, en büyük verilecek ceza odur.
Misafir -

şikayet     25/04/2016 16:04

dikdatör rejimin görüntüleri her yerde kendini gösteriyor buradada kendini göstermiştri. Allahtan korkmayan insan için yapılacak hiç bir şey yoktur.
Misafir -

şikayet     20/09/2015 23:06

bu nasıl bir adalet ben hastanede calışan teşeron olarak herkes 9 gün izin kullanırken bize izin verilmedi temizlik personeli her zaman öğle
Misafir -

aynı durum     23/01/2015 10:43

aynı durum harfi harfine bizim başımıza geldi Artvin devlet hastanesinde...
Misafir -

sesimizi duyan varmı     22/07/2014 15:54

gizli yada aleni özellikle saglık calısanları olarak mobinge maruz kalmaktayız.hastaneler meclise dönmüs durumda.çalısan hakkı makkı hepsi yalan.söz hakkı vermiyorlarki hakkımızı savunalım,derdimizi anlatalım.dinleyen olmaz, şikayet edersin niye ettin derler.ALLAHIN ADALETİ kimleri aldı koltuklarındanki bazı işe yaramaz maket insanları almasın
Misafir -

dava açtık     17/06/2014 18:53

haksızlığa uğrayan ve zulüm gören bu kardeşimize sendika olarak biz sahip çıktık. konuyu adli ve idari yargıya taşıdık. sonuçlarını da en kısa sürede paylaşmayı ümit ediyoruz. haksızlık karşısında susarak Şeytanın avukatı olmadık, olmayacağız.
Misafir -

sürgün     05/05/2014 22:04

Sürgün edilen personel hakkında bir bilgi varmı? dava açtımı sonucu hakkında bilgisi olan varmı? bu personel de mi sindi yoksa!
Misafir -

SAĞLIK KARMA KARIŞIK     07/11/2013 13:07

iktidarın Bakanlık ve taşra teşkilatlarındaki haksız kadrolaşma hırsı sağlık personelini birbirine düşman etti. Liyakate dayanmayan bilgi ve birikime bakılmadan sadece benden olsun mantığı ile yapılan görevlendirmeler.sinirleri bozmakta personeli küstürmektedir. Sağlık Bakanlığı asabı bozukların bakanlığı olma yolunda hızla ilerlemektedir.Kendi sağlığı bozuk olanların başkalarının sağlığına ne katkısı olacaktır...
Misafir -

adaletsizlik     20/09/2013 04:28

her taraf kıç yalayıcısı dolmuş bu ve bunun gibilerden ne beklersin...kimi kime nereye şikayet edeceksin...üzülme meslektaşım ama davanı aç mutlaka
Misafir -

zeynep şen     15/09/2013 16:07

sizin yaptığınız atamanın taaaaaaaaa.... ses çıkaranı hemen susturma taktiği.. yetmez ama allah belanızı versin. bu atamaya ses çıkarmayan bakanlığın da..
Misafir -

     14/09/2013 22:42

BÜTÜN HASTANELERDE ÇALIŞANLAR SİYASET YÜZÜNDEN SAVAŞ HALİNDEYKEN NE BARIŞINDAN BAHSEDİLİYO ANLAMIYORUM SEN ŞULUSUN SEN BULUSUN ÇALIŞANLAR BİR BİRİNE DÜŞMÜŞ VAZİYETTEYKEN BARIŞI SAĞLAMAK ÇOKTA MÜMKÜN DEĞİL HATTA İMKANSIZ
Misafir -

Allah görüyor     13/09/2013 23:59

Yapılan yanlış bir atamadır. YETKİLİ SENDİKA NERDE? hadi onu bırak MUHALİF SENDİKALAR NERDE YAAAA? SİZİN GİBİ SENDİKA YERİN DİBİNE GİRSİN. TÜRK SAĞLIK SEN.. SES .. UYUMA!
Misafir -

yazık     11/09/2013 22:39

hakkını da arama dedirtiyolar çok yazıkk
Misafir -

yorum     10/09/2013 21:03

hukuk devletiyiz diye kimse bir şey söylemesin teftiş kurulunda müfetdiş yokmu*
Misafir -