• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/sabimercom
  • https://plus.google.com/117777972281772689178
  • http://twitter.com/sabimercom

Hızlı Erişim

  

   

SABİMER.com'un Haberine Sağlık Bakanı'ndan Açıklama

Performansa dayalı ek ödeme sisteminin kalktığı ve sağlık çalışanlarına ek ödeme yapılmayacağına yönelik haberler, bizzat Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından yalanlandı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Slovakya ziyaretine katılan Sağlık Bakanı, TRT Haber'e yaptığı açıklamada; "sağlık çalışanlarımız mağdur olmayacak" dedi.

"SIKINTI YOK"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın üç Avrupa ülkesini kapsayan turuna eşlik eden Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, TRT Haber'in sorularını cevaplandırdı.

Performansa dayalı ek ödeme sisteminin kalktığı ve sağlık çalışanlarına ek ödeme yapılmayacağı yönündeki haberleri yalanlayan Sağlık Bakanı, sağlık çalışanlarına "o anlamda bir sıkıntıları olmasın" mesajı verdi.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Ben zaten gelmeden önce imzaladım. İşin prosedürü, 2005'te imzalanan 2012'ye kadar. Önümüzdeki günlerde o çözülecek yani orada bir sıkıntı olmaz." dedi.


GERİYE DÖNÜK ÖDEMELER

Sağlık Bakanı'ndan geriye dönük ek ödemelerin yapılacağı sinyali geldi.

Müezzinoğlu, "Sağlık çalışanlarımız bu anlamda mağdur olmayacak. O hakları hiçbir zaman kaybolmaz, neticede kazanılmış haktır. Bir ay sonra alıyorsa, bir ay sonra birikenle birlikte alacaktır" ifadelerini kullandı.

Sabah

SHA-Y10

 

 

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
7862 kez okundu

Yorumlar

iste babam iste     11/11/2013 13:37

bu performans işi hekimleri lüzumlu lüzumsuz gelen her hastaya röntgen, kan,ekg,aklıma gelmeyen bir çok tahlil isteyerek cebini para doldurma işine dönmüştür.biz 1 hastamıza 1 gün içinde tam 17 akc filmi çektik Avrupa standartları nerde bunu yapanlar bir gün kanser olursa sebeb aramasın
Misafir -

mağduriyet     10/10/2013 14:37

sayın bakanım. lütfen maduriyetimizi gider, bir an önce 2341 kişinin daha kadroya alınmasını sağlayın. Saygılarımla arz ederim iyi çalışmalar dilerim.
Misafir -

performans odemeleri     08/02/2013 17:52

Banka kredi taksitlerini gecikmeli oldugunda faizini catir catir aliyor biz alabilecek miyiz faizini?
Misafir -

vhki atanamayanlar     07/02/2013 16:48

Sayın bakanım yeni görevinizde başarılar dilerim.bizler yirmi yılnı sağlık teşkilatına adamış kişiler olarak 2012 yılında yapılan görevde yükselme eğitimi,sınavını başarı ile tamamlamış kişiler olarak ,atanamayıp hala eski görevlerimize devam etmekteyiz.atanamadığımızın sebebi maliye bakanlığının kadro vermeyişi olup bu konuyla ilgilenmenizi sizden rica eder.bir an önce 2341 kişinin daha kadroya alınmasını temenni ederim. Saygılarımla arz ederim iyi çalışmalar.
Misafir -

atama      07/02/2013 12:37

sayın SAĞLIK BAKAN'IM ben radyoloji teknisyeniyim VAN/ERCİŞ 'te yaşıyorum depremde görmüş oldugumuz zarardan dolayı atamalarımızın yapılacagı söylenmişti ve biz halen özelde canımız çıkıncaya kadar çalışıyoruz lütfen bize bu konuda yardımcı olun şimdiden çok teşekkür ederim .
Misafir -