• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/sabimercom
  • https://plus.google.com/117777972281772689178
  • http://twitter.com/sabimercom

Hızlı Erişim

  

   

Eczanelerde Nöbet Güvenliği

  Bilindiği üzere serbest eczaneler Türk Eczacılar Birliği’nin belirlediği kriterlere göre, mesai saatleri dışında bölgelere göre değişen sayılarda nöbetçi kalmaktadırlar. Nöbetçi kalan eczaneler özellikle gece ilerleyen saatlerde güvenlik sorunu yaşamaktadırlar.

Çok sayıda eczane sahibi ve çalışanı güvenlik sorununu Sabimer.com adresi iletişim kanallarından ulaşarak ilettiler.

Hastanelerde muayeneler ücretsiz gibi görünse de acil hal dışındaki durumlarda ödemeyi eczanelerin alması öngörülmüştü bu durum ortaya çıktığından bu yana eczane çalışanları ve sahipleri de güvenlik problemi yaşamaya başladı. Mesai saatleri içerisinde bir şekilde kendi çabalarıyla durumun üstesinden gelseler de gece nöbetlerinde ciddi tehlike yaşamaktadırlar.

 

ECZANELERİN DE GÜVENLİK SORUNU VAR
 

Mesai saatleri içerisinde bir şekilde kendi çabalarıyla durumun üstesinden gelseler de gece nöbetlerinde ciddi tehlike yaşamaktadırlar. Nasıl doktora sağlık çalışanına şiddet uygulanabiliyorsa, nöbetlerde eczacılarda aynı şiddetle baş başa kalmaktadır ve bu konuda bir şeyler yapılmasını istemektedirler.

 

SABİMER.COM ÖNERİSİ VE ÇÖZÜMÜ

 

Biz SABİMER.com olarak TÜRKİYE ECZACILAR ODASINA yazılı olarak bu mağduriyetin giderilmesi adına bir çözüm önerisi sunacağız. SABİMER.com olarak tüm eczacıların birlik olarak ECZACILAR ODASININ da desteğiyle ayda belli bir ücret ödeyerek bir güvenlik şirketiyle anlaşılıp en azından nöbetçi eczaneler için güvenlik personeli temin edilebilir diye düşünüyoruz. Malum ödemenin eczanelere yapılma durumunun bu problemlere sebep olacağı herkes tarafından tahmin edilecek bir gerçek olmasına rağmen bu konuda bir önlem alınmamıştır. Bu sebeple ancak birlik olunup bir çözüm oluşturulmalıdır ve ECZACILAR ODASI bunu organize edebilecek yapıdadır.

SABİMER.com olarak önerimiz doğrultusunda konunun takipçisi olacağımızı belirtir ve gelişmeleri de Sabimer.com adresinde paylaşmaya devam edeceğiz.

 

SABİMER.com - ANKARA

SHA-Y20


www.sabimer.com

(Bu haber sadece www.sabimer.com adresinde bulunmaktadır.)Bu yazının tüm hakları sabimer.com'a aittir. "www.sabimer.com" biçiminde bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
5216 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın