• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/sabimercom
  • https://plus.google.com/117777972281772689178
  • http://twitter.com/sabimercom

Hızlı Erişim

  

   

Şua İzinleriyle İlgili Çalışmalarımız Sonuç Verdi

Radyasyon çalışanlarını yakından ilgilendiren “Radyoloji Çalışanlarının Şua İzinleri ve Fiili Hizmet Zammı Kısıtlandı” ve “Şua İzinleri Soruşturmalık!” haberlerimizden sonra Sağlık Bakanlığı ile yaptığımız görüşmelerden sonra, Radyasyon Çalışanları için Genel Sekreterliklere yeni bir yazı gönderileceğini ve bu yazının bir nevi düzeltme yazısı olacağını Sabimer.com olarak “Şua İzinleri İçin Yeni Genelge Yolda” haberi ile belirtmiştik. Bu bir Sabimer.com takipçiliğidir.

 

Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Kurumu 10/12/2012 tarihli yeni bir yazıyı bağlı kurumlara gönderdi. Yazıda en dikkat çekici bölüm önceki yazının yanlış anlamalarına neden olduğu ima edilerek; Bütün bu düzenlemelerin radyasyon görevlilerinin şua izinlerini kullanabilmeleri için mevzuat ile belirlenen doz limitinin aşılması şartı getirilmemiş olup, toplum üyesi kişiler için doz sınırlarının üzerinde radyasyona maruz kalma olasılığı bulunması yeterli kabul edilmiştir. Kaldı ki idareye düşen personelin belirlenen bu doz sınırlarının üzerinde radyasyona maruz kalmaması için lazım gelen tedbirleri almasıdırdemekte.

 

Sabimer.com olarak görüşmelerimiz sonucunda;

  Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan yeni yazıda radyasyon çalışanlarının şua izinlerinin alacağını, idarelerin ise radyasyon çalışanlarının doz sınırlarının üzerinde radyasyona maruz kalmaması için tedbir alınması gerektiği altı çizili şekilde belirtilmiştir. Bu bir Sabimer.com başarısıdır.

İşte o yazı…

 

SABİMER.com - ANKARA

SHA-Y30

www.sabimer.com

(Bu haber sadece www.sabimer.com adresinde bulunmaktadır.)Bu yazının tüm hakları sabimer.com'a aittir. "www.sabimer.com" biçiminde bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
8557 kez okundu

Yorumlar

x-ray     11/11/2013 12:53

arkadaşlar dikkat edin sağlık çalışanlarında en çok x-ray üzerine gidiliyor haksızlık diz boyu
Misafir -

şua     12/05/2013 01:34

Adsm de çalısıyorum ve hâlâ şua ve fiili hizmet zammından faydalanamıyoruz
Misafir -

sahiplenme     24/12/2012 10:08

şua izinleri neden verildiğini anlamadan başta yönetici kadrosu olmak üzere hemen hemen tüm diğer branşların gözünün olduğu bir konu.sabimere bu konuda gösterdiği duyarlılık ve özverili çalışmadan dolayı tebrik eder insanlık gereği kullanılması gereken bu izinlerde yanımızda durduğundan dolayı içtenlikle teşekkür ederim
Misafir -

tebrikler     11/12/2012 02:02

Şua izinlerıyle ılgılı yaptıgınız haberlerı ve takınınızı en ıcten dıleklerımle kutlarım... Tesekkur eder basarılarınızın devamını dılerım.. Saygılarımla...hataydan.
Misafir -

derneğin tutumu yanlış     11/12/2012 02:44

malum bizim dernek hemen bi sahiplenmiş genelgeyi. la sizin yaptınız işe diyeceeeem olmayck. velhasıl kelam SABİMER.com u bu haberle tanıdık arkadaşlarla. ,Allah razı olsun bize sahip çıkan birilerini görmek duygulandırdı bizi :)) teşekkürler.
Misafir -

Sua     11/12/2012 01:46

Herseyden önce SABİMER com un bu konuya duyarlı olması beni çok sevindirdi teşekkürler.Ayrıca böyle bişey yok diyen güya bizim derneğimizin yapmadığını yapıp bu konuda en azından sesimizi duyurduğu için bu siteye minnettarım şahsım adına..çünkü yazı geldiği günden itibaren bizim bashekimde Sua izni verilmeyeceğini savunmuştu yani tecrübeyle sabit tüm bunlar ve çabalar doğrudur....Keşke herkes bu kadar duyarlı olsa...
Misafir -

allah razı olsun     11/12/2012 01:34

tüm ekibinizden Allah razı olsun. bugun başhekimlikten aradılar izinlerimizi kullanabiliriz diye. mersinden selamlar . artık sabimer.com ana sayfam :)))))
Misafir -

Teşekkürler..     11/12/2012 01:28

Tüm uğraş ve çabalarınız için teşekkür ederim. karaman devlet hastanesinde izin sorunumuz çözüldü.
Misafir -